Jóga hormonální

Časté dotazy

Mohu cvičit hormonální jógu, když kojím?

Ano, můžete. Cvičení hormonální jógy dokonce podporuje laktaci.

 

Jak dlouho po porodu mohu začít se cvičením hormonální jógy?

Pokud jste rodila přirozeně a nemáte žádné poporodní komplikace, tak můžete se cvičením začít po skončení šestinedělí. Pokud jste rodila císařským řezem, tak nejdříve po třech měsících. Vždy záleží, jak se žena cítí. Ze začátku je vhodné cvičit jemněji a naslouchat svému tělu.

 

Mohu cvičit hormonální jógu v těhotenství?

V těhotenství byste cvičit hormonální jógu neměla. Doporučila bych Vám cvičení jógy pro těhotné.

 

Když jsem již po přechodu, mohu cvičit hormonální jógu?

Ano, můžete. Autorce hormonální jógy je 91 let a každý den si cvičí hormonální jógu. Udělá svíčku jakoby nic a je vitální, plná energie.  Hormonální jóga nejen harmonizuje hormonální hladiny, ale také protahuje celé tělo, pomáhá při stresu a dodává vitalitu i duševní pohodu.

 

Od jakého věku mohu začít cvičit hormonální jógu?

Hormonální jóga je doporučována všem ženám od 35 let dále. Ženám pod 35 let je doporučována zejména pokud mají nějaký problém s hormonální nerovnováhou (problémy s otěhotněním, se štítnou žlázou, bolestivou, nepravidelnou menstruaci, PCO apod.). Neznám případ, kdy by mladším ženám uškodila, pomáhá např. i při stresu.

 

Mohu cvičit hormonální jógu, když mám zvýšenou činnost štítné žlázy?

Ano, můžete. Jen o tom informujte svoji lektorku. Ona pro Vás některé cviky v sestavě upraví.

 

Zvládnu kurz hormonální jógy, když nemám s jógou žádné zkušenosti?

Nemusíte se obávat. Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky. Vše probíráme úplně od začátku a každá žena cvičí dle svých možností. Mám osobní zkušenost, že kurz baví jak začátečníky, tak i pokročilé jogínky.

 

Jaký je rozdíl mezi jednotlivými typy kurzů hormonální jógy?

Během 10týdenního kurzu se učíme sestavu hormonální jógy pomalu a po částech. Postupně si můžete doma sestavu i cvičit. Víkendový kurz je více intenzivní a abyste si sestavu hormonální jógy osvojila, je třeba po víkendovém kurzu hned začít se cvičením. Když byste si nevěděla s něčím rady, není problém mi zavolat nebo navštívit opakovací lekci buď u mě nebo u jakékoliv certifikované lektorky.

 

Jak poznám, že je moje lektorka hormonální jógy certifikovaná a sestavu mě naučí správně?

Seznam certifikovaných lektorek hormonální jógy naleznete zde. Můžete si také od svojí lektorky vyžádat, aby Vám ukázala, zda má certifikát od Dinah Rodrigues, jediné školitelky lektorek hormonální jógy na světě.