Jóga hormonální

Můj příběh

S Dinah Můj příběh začal už v době dospívání, kdy mi byla předepsána hormonální antikoncepce k „napravení“ nepravidelné menstruace. Po více jak 10letém užívání jsem antikoncepci vysadila, protože jsem chtěla otěhotnět. Bohužel menstruace se nedostavovala a byly mi diagnostikovány polycystické vaječníky, které nejsou schopny přirozeně tvořit vajíčka. Podstoupila jsem tedy hormonální stimulaci k vyvolání ovulace. Otěhotněla jsem, ale těhotenství bylo poměrně komplikované a v 5. měsíci jsem potratila.

Po této nepříjemné zkušenosti jsem si uvědomila, že musím zpomalit a začít se více věnovat sama sobě. Také jsem cítila, že je třeba, abych svoje problémy řešila jinak - přirozeněji. Objevila jsem zálibu v józe a začala jsem cvičit hathajógu. Za několik měsíců na to jsem se dozvěděla o hormonální józe. Už samotný název mě zaujal, začala jsem se tedy o tento druh jógy více zajímat. Absolvovala jsem kurz, kde jsem se celou jógovou sestavu naučila a začala jsem si ji pravidelně minimálně třikrát týdně (spíše 4-5x týdně) cvičit. Za tři měsíce cvičení byly polycystické vaječníky pryč a já těhotná.

Jsem ráda, že jsem hormonální jógu poznala. Pomohla mi odstranit moje gynekologické problémy, naučila mě lépe vnímat svoje tělo a její blahodárné účinky pociťuji každý den. Hormonální józe také děkuji za bezproblémové těhotenství a zdravé dítě. Po těchto pozitivních zkušenostech jsem si přála šířit ji dále a pomáhat ženám s podobnými problémy, které trápily mě předtím, než jsem ji poznala.

Na mateřské dovolené jsem se rozhodla věnovat józe hlouběji. Absolvovala jsem roční studium klasické jógy u Českého svazu jógy, a poté lektorský kurz hormonální jógy přímo u autorky hormonální jógy Brazilky Dinah Rodrigues.

Už jen vidět Dinah byla pro mě obrovská motivace. Dinah bylo v té době 89 let, byla vitální, plná energie a vypadala báječně. Hormonální jógu nejen po celém světě učí, ale také si ji sama pravidelně cvičí. Dinah je skvělým příkladem toho, že hormonální jóga funguje. Jsem vděčná, že jsem na své životní cestě mohla potkat právě ji a její hormonální jógu.

Nyní jsem šťastnou maminkou dvou dětí a vedu kurzy hormonální jógy, jemné jógy pro ženy, jógy po porodu a workshopy zaměřené na oblast pánve v Sedlčanech a okolí (např. Dobříš, Benešov, Votice...). Velmi mě naplňuje pomáhat ženám ke zdraví a radosti ze života.

 

Další absolvované kurzy:

Práce s pánevním dnem: Až na dno pánve s Lucií Königovou 8/2016

Kurz Lunární jógy u Martiny Mangové 1/2017

Kurz Gyne-jógy u Renaty Sahani 5/2018

Jóga pro lymfatické zdraví s Lucií Königovou 9/2018

Jóga po porodu Yoga World 10/2018

Jóga pro těhotné systémem A. Smékalové 10/2018

Diastáza a jóga aneb jak na rozestup břišních svalů bez skalpelu, Lucie Königová 12/2018

Tajemství pánevního dna metodou 3x3 I. a II., Škola pánevního dna - R. Sahani, R. Altová

Náda jóga - práce se zvukem tibetských mís, František Horváth 3/2019

 

Certifikát Lektor hormonální jógyOsvědčení Instruktor jógy